Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Sista Versen 76689 AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Sista Versen 76689 AB grundades år 1997. Under 2022 uppgick omsättningen till 40 Tkr, en minskning med 190 Tkr jämfört med föregående år. Sista Versen 76689 AB redovisade en vinstmarginal på 10% och ett resultat på 4 Tkr. Under 2022 minskade antalet anställda med 100% jämfört med föregående år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

AI-analys av den senaste årsredovisningen

AI-analysen skapas.
Boolag.se tar inte ansvar för några felaktigheter i AI-analysen.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Sista Versen 76689 AB och dess befattningshavare.
Inga träffar hittades i rättsliga mål
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rättsliga mål.
Säkerhetsrapporten visar inga träffar som kräver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du även beställa en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmärkningar och kreditvärdighet.
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Hämtar riskanalys ...

Verklig huvudman

Personer som ytterst äger eller kontrollerar företaget.

Leija Kristina Graf (73 år)
Genom
Person
Bosatt
SE
Andel
75% - 99%

Befattningshavare (3)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Firmatecknare

Personer som har rätt att företräda företaget.

Firman tecknas var för sig av ledamoten suppleanten

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Sista Versen 76689 AB ingår i en koncern med totalt 4 bolag. Moderbolaget är Select Collection AB.
Sista Versen 76689 AB har 0 dotterbolag.
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
31,43 Mkr
7
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
179,52 Mkr
7
OMSÄTTNING
ANSTÄLLDA
SÄKERHETSRAPPORT
RISKANALYS
40 Tkr
0

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2022, 2021, 2020
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2022
3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2021
−3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
−103 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2022
4 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2021
−3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
−102 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2022
36 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2021
−3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
−102 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2022
40 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2021
230 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2020
887 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2022
- . Trend saknas
2021
1 Tkr . Oförändrat jämfört med föregående år
2020
1 Tkr . Trend saknas
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2022
- . Trend saknas
2021
230 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2020
295,67 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2022
- . Trend saknas
2021
- . Trend saknas
2020
- . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2022
- . Trend saknas
2021
- . Trend saknas
2020
- . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2022
- . Trend saknas
2021
1 . Minskat jämfört med föregående år
2020
3 . Minskat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2022
- . Trend saknas
2021
124 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2020
392 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2022
- . Trend saknas
2021
- . Trend saknas
2020
- . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2022
- . Trend saknas
2021
−3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
−34,3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2022
4 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2021
−3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2020
−103 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2022
40 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2021
354 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2020
1,28 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2022 2021 2020
Nettoresultat
3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −103 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
4 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −102 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
EBITDA
36 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −102 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Omsättning
40 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 230 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 887 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
- . Trend saknas 1 Tkr . Oförändrat jämfört med föregående år 1 Tkr . Trend saknas
Omsättning per anställd
- . Trend saknas 230 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 295,67 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
- . Trend saknas 1 . Minskat jämfört med föregående år 3 . Minskat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
- . Trend saknas 124 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 392 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
- . Trend saknas −3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −34,3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
4 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −103 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
40 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 354 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 1,28 Mkr . Minskat jämfört med föregående år

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Moderbolag ändrat
2024-11-05
Moderbolaget har ändrats
Organisationens adress har ändrats.
2024-05-14
Organisationens adress har ändrats.
Giltigt sedan: 2024-05-13
Ny adress
Gammal adress
Lund
SE
Status ändrad
2023-12-19
Organisationens status har ändrats.
Status: Inaktiv
Organisationens adress rättad
2023-12-19
Organisationens adress har rättats