Om Boolag.se
Domar och beslut Kontakt

Om Din Tandvård Anders Ulin AB

En kort beskrivning av företagets verksamhet.

Din Tandvård Anders Ulin AB är ett aktiebolag som grundades år 2002 och är verksamt inom "Tandläkarverksamhet". Under 2019 uppgick omsättningen till 0 kr, en minskning med 1,09 Mkr jämfört med föregående år. Din Tandvård Anders Ulin AB redovisade en vinstmarginal på 33% och ett resultat på 68 Tkr. Under 2019 minskade antalet anställda med 100% jämfört med föregående år.

Årsredovisningar med AI-analys

Ladda ner årsredovisningar och få en AI-sammanfattning av den senaste.

Ingen årsredovisning hittades.

Bolagsöversikt

Följ företagets ekonomiska utveckling över tid.

Säkerhetsrapport

Förekomst i rättsliga sammanhang
Nedan presenteras resultatet för Din Tandvård Anders Ulin AB och dess befattningshavare.
Inga träffar hittades i rättsliga mål
Företaget och befattningshavare förekommer inte i rättsliga mål.
Säkerhetsrapporten visar inga träffar som kräver fördjupad granskning just nu. För en komplett riskbedömning kan du även beställa en Kreditupplysning för att se aktuell skuldbild, betalningsanmärkningar och kreditvärdighet.
Kolla nu direkt
Säker betalning med Klarna eller Swish.
119 kr

Riskanalys

En samlad analys av företagets viktigaste riskindikatorer.

Denna riskanalys visar bolagsparametrar där du bör vara extra uppmärksam och genomföra en manuell bedömning. Verktyget är inte avsett att användas som ett automatiserat beslutsstöd. Sammanfattande poäng visas endast i informationssyfte. Gör alltid en manuell kontroll innan beslut fattas.

Hämtar riskanalys ...

Befattningshavare (0)

Personer med styrelseuppdrag och andra roller i företaget.

Koncernstruktur

Översikt över moderbolag, dotterbolag och koncernrelationer.

Din Tandvård Anders Ulin AB ingår inte i någon koncern.

Bolagets redovisning

Ekonomisk information från företagets årsredovisningar.

Visar 2019, 2018, 2017
Nettoresultat
Nettoresultat efter att alla intäkter, kostnader, räntekostnader och skatter har beaktats.
2019
52 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2018
130 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
432 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
Rörelseresultat före räntor och skatt visar hur mycket företaget tjänar på kärnverksamheten före finansieringskostnader och skatt.
2019
65 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2018
−599 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
680 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
EBITDA
EBITDA står för resultat före räntor, skatter, avskrivningar och amorteringar. Det visar vinst från den löpande verksamheten innan dessa poster.
2019
65 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2018
−515 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
777 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning
Total omsättning är de pengar företaget tjänar på att sälja varor eller tjänster under perioden.
2019
- . Trend saknas
2018
1,09 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
3,57 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
Intäkter som tjänas in från räntebärande tillgångar som lån, obligationer eller insättningar.
2019
4 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2018
201 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2017
3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Omsättning per anställd
Omsättning per anställd är ett produktivitetsmått som beräknas genom att dela omsättningen med genomsnittligt antal anställda.
2019
- . Trend saknas
2018
1,09 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
3,57 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
Bruttoresultat dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2019
- . Trend saknas
2018
- . Trend saknas
2017
- . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
Totala personalkostnader dividerat med genomsnittligt antal anställda.
2019
- . Trend saknas
2018
- . Trend saknas
2017
- . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
Genomsnittligt antal anställda under perioden, beräknat som snittet mellan början och slutet av perioden.
2019
- . Trend saknas
2018
1 . Oförändrat jämfört med föregående år
2017
1 . Minskat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
Övriga rörelseintäkter som inte ingår i huvudverksamheten, till exempel vinster vid försäljning av tillgångar eller andra sidoinkomster.
2019
211 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2018
19 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
334 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat
Bruttoresultat är skillnaden mellan omsättning och de direkta kostnaderna för sålda varor och tjänster.
2019
- . Trend saknas
2018
- . Trend saknas
2017
- . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
Nettoresultat per anställd visar hur mycket vinst varje anställd genererar för företaget.
2019
- . Trend saknas
2018
130 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
432 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
Resultat från den löpande verksamheten exklusive extraordinära eller engångsposter.
2019
68 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
2018
−400 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
683 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
Totala intäkter från företagets samtliga rörelseaktiviteter.
2019
211 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
2018
1,11 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
2017
3,90 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Redovisningsvärden per år för vald kategori
Nyckeltal Trend 2019 2018 2017
Nettoresultat
52 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 130 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 432 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Rörelseresultat (EBIT)
65 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −599 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 680 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
EBITDA
65 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −515 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 777 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Omsättning
- . Trend saknas 1,09 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 3,57 Mkr . Minskat jämfört med föregående år
Ränteintäkter
4 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 201 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 3 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Omsättning per anställd
- . Trend saknas 1,09 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 3,57 Mkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Personalkostnad per anställd
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Genomsnittligt antal anställda
- . Trend saknas 1 . Oförändrat jämfört med föregående år 1 . Minskat jämfört med föregående år
Övriga intäkter
211 Tkr . Ökat jämfört med föregående år 19 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 334 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Bruttoresultat
- . Trend saknas - . Trend saknas - . Trend saknas
Nettoresultat per anställd
- . Trend saknas 130 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 432 Tkr . Ökat jämfört med föregående år
Resultat från ordinarie verksamhet
68 Tkr . Ökat jämfört med föregående år −400 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 683 Tkr . Minskat jämfört med föregående år
Totala rörelseintäkter
211 Tkr . Minskat jämfört med föregående år 1,11 Mkr . Minskat jämfört med föregående år 3,90 Mkr . Minskat jämfört med föregående år

Bolagshändelser

Händelser och förändringar i företagets registrerade uppgifter.

Inga bolagshändelser.